Pārnakšņošanas ballīte

healthy-breakfast-brokastis

Pārnakšņošanas ballīte var būt lieliska laika pavadīšanas forma ne tikai pusaudžu vecumā vai agrā jaunībā. Kad ārā laiks tik nemīlīgs (kā to sola šajā nedēļas nogalē), bet gribas gan atpūsties ar tuvākajiem, gan parunāties ar draudzenēm, pietam ilgāk kā vien divas stundas kafejnīcā (un bez svešu cilvēku klātbūtnes, jo nav vēlēšanās, lai privātās sarunas dzird visu tuvāko galdiņu publika), lieliska alternatīva ir pārnakšņošanas ballīte ar interesantiem ēdieniem un dzērieniem (vai kopā ēst gatavošanu), kādu labu filmu, ceļojumu bilžu galeriju skatīšanos, galda spēlēm, nesteidzīgām brīvdienu brokastīm.

Lai viss izdotos ir svarīga laba atmosfēra (tātad cilvēki ar kuriem vēlies būt kopā) un vēlēšanās ko tādu piedzīvot.

Taču no praktiskās puses ir svarīgi, lai būtu pārdomāta:

  • Vieta (pie kura ir visizdevīgāk, vismājīgāk, visvairāk vietas, visvieglāk nokļūt utt.) un sākuma, beigu laiks. Jābūt piemērotai guļamvietai visiem nakšņotājiem un citai telpai, kur runāties un draudzēties kaut līdz rītam, ja ir vēlēšanās. :) Un skaidri jāzina, kas jāņem līdzi – čības, guļammaiss, dvielis un kas būs uz vietas un liekas „savas mājas līdz staipīšana” nav vajadzīga.
  • Programma. Tai, protams, nav jābūt minūti minūtē, bet drīzāk jāsagatavojas dažādībai – vairākas filmas, vairākas galda spēles, vairāki sarunu temati, var organizēt arī SWAP laiku (apmaiņu ar drēbēm, apaviem, rotām, smaržām un visu to, ko vairs nelieto, bet citiem var noderēt). Var izvēlēties ballītes tematu un dreskodu, aicināt uz kāda priekšnesuma vai pārsteiguma sagatavošanu, piedalīties apdāvināšanas minūšu – mazu dāvaniņu, iepriecinājumu sagatavošanu (piemēram, 1 lata apmērā dāvaniņa un kartiņa ar 3 iedvesmojošiem teikumiem kā vēlējumu jaunajā darba nedēļā), un izlozi pie brokastu galda.
  • Līdzi ņemamā dāvanlieta. Ballītei var noteikt kādu dalības maksu, kas nosedz ēdiena u.c. vajadzīgā izmaksas (pārtikas produkti, dzērieni var tikt arī sadalīti, kas ko nopērk) vai arī līdzi ņemta kāda derīga mājsaimniecības lieta (par to iepriekš var vienoties ar viesu uzņēmēju). Taču ballīte varbūt arī kā jauka dāvana draudzenēm un līdzņemama lieta var būt vien smaids, priecīgs prāts un vēlēšanās pārnakšņot ne savās mājas, bet citās.

Lai jaukas brīvdienas un ierastajā dienas kārtībā uzplaiksna gaiša bērnišķība, iespējams tāda, kāda tā agrāk piedzīvota kādā no nakts ballītēm. Lai pārnakšņošanas ballīte iepriecina ne tikai mazas meitenes, bet arī pieaugušas sievietes, nereti bezgala aizņemtās, skrejošās, nopietnās!

Un sievietēm taču vajag parunāties…  Tā mierīgi, nesteidzīgi, bez laika ierobežojuma… Tā sirsnīgi un sievišķīgi!

Foto: publicdomainpictures.net by Vera Kratochvil

Advertisements

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s