Sintētiskā mīlestība jeb Valentīndienas mīlgaisotne

love-written-in-lipstick

Pēc vieglās rūpniecības sintētiskajiem materiāliem odošas, Ķīnā ražotas plīša sirdis ar iestrādātiem mehānismiem, kas, piespiežot siržu mīkstos vēderus, pussaldā elektroniskā balsī atgādina „I love you”, mīkstās mantiņas, kuras apģērbtas ar „I love you” jaciņām vai sirds formu ieņemoši spilveni, spīguļojoši breloki un mīlnesošas apsveikuma kartiņas ir pirmie Valentīndienas vēstneši. Un tie nav vienīgie! Arī romantisku (pārsvarā sarkanu) balvu uzsaucoši konkursi, koši sarkanas lūpu krāsas, un pufīgi, gaisīgi hēlija baloni cenšas radīt mīlgaisotni… Bet ārišķīgajā nereti ir liels mīlapmāns un mīlneesība, kas gan iepakota spožā uzsvārcī un palaista ielās, izstādīta skatlogos, redzama preses izdevumu lappusēs un TV ekrānos, lai visi, arī skeptiskie, nogurušie, nelaimīgie un vienaldzīgie tomēr sajustos, ka IR, ka MĪL… Nav nepieciešamības ko dot un meklēt ne tikai savu, bet arī otra labumu, jo viss (arī attiecības) pilns ar tādu patosīgu vieglumu – bez saistībām, bez robežām (bieži arī bez atbildības)…

Februāra mēneša SHAPE kalendāra lappusē šoreiz par savām asociācijām ar mēnesi un lietām, kas iedvesmo, stāsta Rūta Reinika. Un bez dažādām lietām, viņu iedvesmo veiksmīgu attiecību stāsti, tie pāri, kuriem gadiem ilgi esot kopā joprojām ir labi. Un tieši šī akcenta dēļ arī tapis ieraksts un pārdomas par manu februāri. Paldies, Rūtai, kura atgādināja būtisko, ko salasu starp rindām – ir skaisti meklēt mīlestību, un apbrīnot tos pārus, kuri mīlestību atraduši, nosargājuši un joprojām uztur dzīvu. Šādi pāri ir labs piemērs un ļauj ticēt, ka arī mūsu veidotās attiecības var būt ilgstošas, bet pats svarīgākais – ilgstoši laimīgas.

Sieviešu sarunās nereti nākas runāt par to, ka vīrieti +/-30 gadu vecumā, fiziski un emocionāli brīvu, tautas valodā runājot bez traucējošām piekabēm, kuram sieviete nav vajadzīga kā dekorācija vai spalvu uzspodrinātāja (saucat to, kā gribat!), bet gan vēlas sievieti pieņemt un mīlēt kā savas dzīves tagadnes un nākotnes ļoti būtisku daļu, ir tikpat kā neiespējami satikt.

Nezinu, kas ir vieglāk – būt attiecībās, par kurām īsti nav skaidrs, kur tās aizvedīs vai būt vienai, kad nav īsti skaidrs tuvākā vai tālākā nākotnē būs vai nebūs mērķtiecīgu attiecību. Es paļaujos uz to, ka visam ir savs īstais laiks un tiem, kam tas būs lemts, satiksies! Tas nenozīmē, ka jāsēž mājās, nav jāiet cilvēkos un, sēžot dīvānā ar smaidu uz lūpām, jāgaida, kad lieliskais vīrietis (?) ieradīsies, lai lūgtu manu roku! Tas nozīmē vien to, ka sasteigt ir daudz vieglāk, nekā ko nokavēt… Īstenībā jau pacietība ir viena lieliska īpašība (ja tā, protams, piemīt!)… Un laulība ir pārāk dārga maksa par aizraušanos vien, jo solīt uzticību un patiesu mīlestību vien ar „iemīlēšanās sajūtu un gaisotni sirdī” vai „labāk kaut šādi nekā vienai” nav godīgi ne pret sevi, ne otru.

Nu un kas, ka esmu viena? Misters vislabākais man šobrīd nav cilvēka izskatā, bet gan laika, kuru varu investēt cita veida attiecībās – ar tuvākajiem, arī darba un kopjot attiecības ar sevi (reizēm vienbūšana ir vairāk piepildoša, kā būšana attiecībās!) Es jau sen kā nedzīvoju pasaku valstībā un negaidu princi baltā zirgā, manam lieliskajam būtu nepieciešams vien kāds Lexus vai Lamborghini :), taču nepazaudēt standartus un nepakļauties sabiedrības spiedienam atrod taču kādu un pēc iespējas ātrāk ir diezgan grūti.

Šāds spiediens rada visdažādākās šaubas – ja nu palieku viena uz visu mūžu, ja nu visi foršie jau apgredzenoti, ja nu partnerattiecības, laulība un bērnu radīšana ir vienīgais pareizais veids kā dzīvot, ja nu nepiekrītot uz pirmo attiecību piedāvājumu, citi vairs nesekos, ja nu visi labākie apprec manas draudzenes, ja nu mana vērtība krītas tikai tādēļ, ka nav otras pusītes un bērnu…

Bet baidoties mūsu domāšana un sirdsbalss ir sasaistītas… Un bailes arī gaidīšanu mūsu uztverē var pārvērst par lāstu, nevis iespēju. (Šī mēneša žurnālā viena lappuse tieši par bailēm.) Taču neskatoties uz loģisko un plānoto, var notikt neticamais, un kaut šķiet, ka vairāk iespēju tikt pamanītām un iepatikties joprojām ir skaistajām, garajām, slaidajām un bagātajām garmatēm un pazīstamajām sabiedrības dāmām, patiesi taču iemīl ar sirdi un sirds vienmēr ir redzīgāka par acīm, ja vien tai to atļauj. Un kas var būt kaitējošāks par salīdzināšanu, tā ļoti ātri atņem prieku un izveicīgi nozog cerības.

Laimīgu Tevi, mīļā, nepadarīs vīrietis blakus vai attiecības, ja līdz tam pati nebūsi atradusi savu iekšējo laimi, spēku un prieku. Šobrīd izdzīvoju vieglumu, nesteidzību, mācos ikdienā arvien biežāk piedzīvot dzīves un tuvāko mīlēšanas brīžus.

Cenšos nesatraukties, nebaidīties un nesalīdzināt.

Svētā Valentīna dienu varam svinēt, ja vēlamies, jo pat ja neesam attiecībās, mēs varam izteikt komplimentus, kādu iepriecināt, pašaizliedzīgi mīlēt un dāsni apdāvināt. Šāda iespēja gan ir katru dienu, bet iespējams kautrīgajiem latviešiem un steidzīgajiem mūsdienu cilvēkiem vieglāku šo priekdarīšanu mīlestībā padara Valentīndiena jeb diena, kad mīlēt oficiāli.

P.s. Nobeigumam un pabeigtības sajūtai, manuprāt, nepieciešams kāds P.s. un rezumē. Ja esi viens vai viena, neiesaku rīkoties šādi vai citādi, bet aicinu izdzīvot šo laiku pilnvērtīgi un labā omā.

Baudīt vienbūšanu ļoti bieži ir dziedējoši, piepildoši un izzinoši.

Neskaust, bet priecāties par citu laimi, nevis nelaimi. Nebūšana skaudīgam dos prieku un piepildījumu, jo iemesls smaidam un labsajūtai veidojas no labā ieraudzīšanas, nevis sliktā pasvītrošanas un salīdzināšanas.

Pilnveidot sevi jeb „Ko Tu darīji, kamēr nebiji satikusi mani?”. Izglītība, gandarījumu un izaugsmi nesošs darbs, sports, hobiji, labdarība, brīvprātīgais darbs… Esi cilvēkos, lai savas spējas, prasmes un laiku ieguldītu noderīgās, pilnveidojošās nodarbēs.

Foto: publicdomainpictures.net by K Whiteford

Advertisements

One response to “Sintētiskā mīlestība jeb Valentīndienas mīlgaisotne

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s