Manas piecas ZIEMAS dziemas latviešu valodā

Jorspeis – Arvien tuvāk. Pēdējos gados ik gadu varēja sagaidīt kādu Ziemsvētku dziesmu no Jorspeis – lūk viena no tām. Klausoties sirdī sāk zvanīt svētku zvani un smaids izrotā seju.

Zigfrīda Muktupāvela izpildījumā – Ticot, mīlot un gaidot. Pie šīs dziesmas bērnībā pat tika veidotas barbijveidīgo leļļu modes skates, tik ļoti mums bērniem viņa patika. Tagad šo dziesmu saprotu dziļāk, bet joprojām to klausos ar mirdzošām acīm…

Lauris Reiniks – Tik balti. Ziemassvētku romantikas deva garantēta jau teju 10mit gadus. Klausoties dziesmas vārdos, pat mana fantāzijas romantiskākā puse sāk strādāt, attīstot videoklipa scenārijus un romantiskas tikšanās ziemā. Patiešām tik ziemīgi un skaisti… jo tik balti!

Prāta Vētra – Ziema. Ak, šī dziesma joprojām aktuāla. Jo arī man ļoti patīk būt ziemā, atcerēties vidusskolas laika sniega kaujas un neizmirst bērnišķību, nebēdnību un sniega priekus arī pieaugušo dzīves ikdienā.

Brāļi Ziemeļi – Uzsniga sniedziņš balts. Šī dziesma, šķiet, pat daļa no latvietības, kas jāatrod ziemā. Un, kaut reizēm tā šķiet pārāk naiva un senatnīga, vienmēr uz pasaules būs kāds, kuram būs auksti… bez Tevis!

winter_ziema

Un kāda ir Tava latviešu ZIEMAS dziesma?

Foto: publicdomainpictures.net by Larisa Koshkina

Advertisements

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s