Steidzīgās decembra pārdomas

out-of-focus-christmas-lights

Kā ierasts, tiekot pie jaunākā SHAPE, to izlasīju ātri vien. Manuprāt, žurnālos vienmēr ir pārāk maz lapu, tie ir pārāk plāni un pārāk reti iznākoši. :) Blogs arī kādu brīdi ir slinkojis (lai neteiktu, ka slinkotāja esmu es!), tikai īsi mirkļa uzplaiksnījumi un pārdomas iečivinātas Twiterī.

Mans ikdienas darbu saraksts nekļūst mazāks un, manuprāt, decembris patiesi ir viens no aizņemtākajiem mēnešiem – un ne jau tikai dēļ gatavošanās svētkiem, dāvanu pirkšanas, atskaitēm vai ieskaitēm, bet dēļ apziņas, ka līdz Jaunajam gadam gribas pabeigt iesākto, mēģināt izpildīt (sen aizmirstās) iepriekšējā gada apņemšanās un izvērtēt, kas šogad bijis vērtīgs, bet kas – pavirša laika izdzīvošana, neauglīgi darbi, vien atrakstīšanās pēc radīti mapju kalni, tukšas runas.

Domāju, ka ne vienam vien pārdomas gada noslēgumā ir līdzīgas decembra izdevuma redakcijas slejā rakstītajām. Vai tikai kaut ko neesmu šajā gadā nokavējusi? Ko vēl es varu „glābt”? Ko vēl var paspēt izdarīt? Un tā trauksmes, nemiera sajūta tikai dzen uz priekšu, attīsta fantāziju un rada traģikomiskus scenārijus, kādi vēl varētu notikt šī gada izskaņā…

Acis žilbst no spožajiem dāvanu papīriem un svētku gaismiņām, arī solīto svētku prieku, mieru un mīlestību var iemantot nopērkot vien vairākas žilbinošas mantiņas, bet sirds tāda nemierīga, jo tā baidās kaut ko nokavēt, nepaspēt… Apstādinu savas domas. Šajā svētku laikā īpaši vēlos to mierpilno sirdi un rāmo attieksmi „viss taču notiek kā tam jānotiek”.

Uztraukšanās un bailes nepalīdz, nevajag tūļāties, īstenojot savus sapņus (kaut nav arī pamata ar pēdējiem spēkiem skriet un lauzties iekšā pa aizslēgtās durvīm), bet gan aktīvi dzīvot – drosmīgi, gudri un labsirdīgi.

Lai šajā Adventa laikā nesteidzamies, bet atrodam mieru, gūstam prieku un dāvājam mīlestību!

Foto: publicdomainpictures.net by David Wagner

Advertisements

One response to “Steidzīgās decembra pārdomas

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s