Vai tiešām laiks mainīt darbu?

Ja savā līdzšinējā darbā bieži jūties pārstrādājusies, nomākta, nenovērtēta un bieži slimo, Tev nav laika ģimenei, draugiem un kultūras pasākumiem vai pastaigām, izbraucieniem dabā, nav vietas atrunām – ir īstais laiks! Un iespējams, jau tāds tas bija vakar un aizvakar… Laiks mainīt ierasto un doties uz priekšu!

Tik ļoti mani uzrunāja nelielais teikumiņš, kas rakstīts pie vienas no pazīmēm par darba maiņu. Raksturojot „ļauno bosu” frāze „dzīve ir pārāk īsa, lai kalpotu velnam” bija tik iederīga. Patiesi valdonīgs, darbiniekus izkalpinošs priekšnieks ir iemesls, kādēļ neciest pazemojumus, bet doties jauna darba meklējumos. Protams, bieži vien šis valdonīgais, šķietami ietekmīgais cilvēks ir krietni vājāks un nekompetentāks par saviem darbiniekiem. Šāds priekšnieks ar savu valdonīgo, uzbrūkošo darba stilu tikai vēlas pasargāt savu darba vietu, savu reputāciju… Bet pasargāt cilvēcisko cieņu nav tik viegli… Ir grūti cienīt to, kurš neciena Tevi – Tavu laiku, talantu un arī vērtības.

Zinu, ko nozīmē pārstrādāties ne tādēļ, ka to izvēlos pati, jo darbs patīk, projekts ir jāīsteno un pēkšņi kāds darbinieks „iziet no ierindas”, bet arī tādēļ, ka kādam rezultātu vajag tagad, tūlīt un pamatīgi (atļaušos vienkāršā tautas valodā piebilst, ka tagad, tulīt un pamatīgi var dabūt tikai vienu lietu, proti „pa purnu!” Šī atziņa man palīdz nezaudēt optimismu un entuziasmu arī grūtākajās, pat neīstenojamākajās situācijās.). Bieži vien dzirdēti stāsti un sūdzības, ka priekšniecība neizdara savus tiešos darba pienākumus, bet tos sistemātiski deleģē saviem darbiniekiem un amata apraksta atgādināšana priekšniecībai jau nelīdzēs, ja nu vienīgi Tu vairs patiešām nevēlies attiecīgajā vietā strādāt un gaidi to, lai Tevi palūgtu aiziet no esošās darba vietas.

Tāpat labi zināmi stāsti, pieredzes un izjūtas no tiem darbiniekiem, kas ir čakli, bez kuriem uzņēmums vai organizācija vispār nespētu normāli funkcionēt, bet kuri vienmēr atstāti maliņā, dzīvojas savā ofisa grūtākā darba ēnas pusē, jeb uzturas aizskatuvē, jo slavas saulītē gozējas citi – priekšnieki, vietnieki, priekšsēdētāji, direktori, izpilddirektori… Ak, ja priekšnieki atjēgtos un pievērstos cieņas kultūras praktizēšanai, apjēgdami, ka visi mazie, čaklie darbinieki ir tie, kas viņiem pelna naudu, vairo atpazīstamību, spodrina reputāciju un atvieglo ikdienu! Daudz lielāka atdeve noteikti būs no tiem darbiniekiem, kuri jutīsies novērtēti, kuriem būs izaugsmes iespējas, kuru domas un ieteikumus ņems vērā, kuriem uzticēsies un, kurus atalgos ar atzinību, īpašiem materiāliem bonusiem, eksta brīvdienām un pakāpienu karjerā. Jā, mans vēlējums daudziem zināmiem un nezināmiem priekšniekiem ir vienkāršs – laiks Jums mainīties no valdonīgiem ņēmējiem par sadarbību veicinošiem ieguldītājiem! Bet nu atpakaļ pie jauna darba lietām!

Mīļā, neviens Tevi neaizstāvēs, tādēļ vienīgais un vislabākais veids, kā vari sev palīdzēt, ir doties projām no darba, kurā Tevi neciena, neatalgo (un te jau nav runa tikai par naudu vai dāvanu kartēm), neliek justies vērtīgai, nepiedāvā karjeras iespējas!

  • Nebojā veselību un sejas krāsu!
  • Neizmet vējā laiku, kuru vari pavadīt gan ar sev tuvajiem cilvēkiem, gan nodarbēs, kuras Tevi piepilda, uzmundrina, liek justies noderīgai. Labākajā gadījumā šajā kategorijā ietilpst arī tīkams darbs!
  • Met izaicinājumu arī citiem domāt par SAVU dzīvi, jo tā mums dota tikai viena, bet dzīvot šo vienīgo dzīvi stresā, slimībās un neapmierinātībā ir pārāk liela izšķērdība!

Ko Tu domā par darba mainīšanu un vadības stilu Latvijā?

Varbūt Tev ir labs ieteikums vai praktisks iedrošinājums no savas pieredzes tiem, kuri šaubās vai uzteikt/mainīt darbu būtu iespēja, kuru apsvērt. Uzraksti!

Foto: publicdomainpictures.net by Jiri Hodan

Advertisements

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s