Zaļā svētdiena

Bērnības našķu atgādinājums „Tavam uzturam” sadaļā šodien liek atcerēties veselīgo vakardienu! Svētdiena ir brīvdiena, tāpēc tai jo vairāk piestāv nevis drudžains skrējiens pa lielveikalu labirintiem, dažādu iekavēto darbu darīšana vai mājas uzkopšana, bet tieši tradicionālās vērtības – ģimene, draugi, baznīca, atpūta dabā, kultūras baudīšana. Un šodien manas domas kavējas pie veselīgiem našķiem!

Parasti pierasts, ka uz nesteidzīgām draudzeņu sarunām tiekamies ja ne uz pastaigām vai izbraukšanu zaļumos, tad uz pasēdēšanu kādā kafejnīcā gan. Tā kā mēs visas sestdienu jau bijām pavadījušas pie dabas, kas pilsētniecēm, protams, ir daudz, svētdienas pusdienu pasēdēšanas izvēle tika dota „Raw Garden” jeb restorānam, kas piedāvā ēdienkarti svaigēdājiem un vegāniem. Tā bija mana pirmā reize Raw valstībā. Ēdienkarte zaļāka par zaļu – burkāni, bietes, kabači, gurķi, dažnedažādi zaļumi – ar acīm varētu apēst visu, jo tie taču tikai dārzeņi! Bet kā vēlāk izrādās, lēnām un izjusti baudot šo ēdienu, iepriekš domātais „varētu vēl kaut ko paņemt” paliek tikai iecere, jo sāta sajūta rodas ātrāk kā gaidīts!

Bet nu atpakaļ pie veselīgi našķi pārdomām. Raw zupām klāt tiek pasniegta Raw maizīte, kas ir lielisks un veselīgs našķis ar kādu našķoties, kad kārojas kas īpašs. Viena maza, plāna maizīte ir lielisks enerģijas lādiņš tad, ja nesanāk laika ēdienreizei (maizīte sastāv no kaltētiem dārzeņiem, dažādām sēkliņām, saldināšanai izmantoti, piemēram, žāvēti augļi) vai vajadzīga papildus enerģija. „Raw Garden” arī var nopirkt lieliskus saldos našķus – Raw kūkas un Raw saldās bumbiņas no rozīnēm, mandelēm un citiem žāvētiem vai svaigiem augļiem, ogām, arī dažādām sēkliņām. Īpašos stendos turpat restorānā izvietotas dažādas Raw ēdienu pagatavošanai nepieciešamas sastāvdaļas, lai veselīgos našķus un ēdienus mājas apstākļos pagatavotu pats!

Ir vērts iegriezties šajā vietā un palutināt sevi ar veselīgu maltīti, kā arī noskatīt interesantas receptes veselīgiem ēdieniem, ko pēc tam jau pagatavot pašam mājas apstākļos, arī nopirkt kādas interesantas ēdienu sastāvdaļas, kas piemērotas jebkāda ēdiena pagatavošanai, ne tikai Raw!

Es par sevi smejos, ka arī esmu svaigēdāja… atrodoties mežā! Bet ja nopietni, uzskatu, ka dzīvojot mūsu klimatiskajos apstākļos uzturā ir jālieto arī gaļas un piena produkti, kā arī es nevarētu visu laiku ēst aukstu vai remdenu ēdienu.

Doma par dzīvošanu bez mūs gardās rupjmaizes, kefīra glāzes, skābeņu zupas vai kartupeļu pankūkām šķiet nesimpātiska, bet tajā pat laikā uzskatu, ka ikdienas uzturā dārzeņus un augļus mēs lietojam daudz par maz, bet miltu produktus, nejaukos pusfabrikātus un pārsaldinātos dzērienus, daudz par daudz! Bet kas par daudz… jā, tas par skādi!

Lai šonedēļ vismaz viena ēdienreize dienā ir veselīga, svaiguma un vitamīnu pilna!

Kādas ir Tavas domas par Raw ēdienu?

Vai Tu jau esi bijusi „Raw Garden” restorānā?

P.s. Ja Tevi interesē pamēģināt pagatavot kādu Raw ēdienu, noderīgas receptes atrodamas šeit!

Foto: publicdomainpictures.net by Anna Langova

Advertisements

One response to “Zaļā svētdiena

  1. Šovasar esmu savā ēdienkartē ieviesusi ogu/augļu/sēklu/zaļumu kokteiļus. Parasti tādu uztaisu brokastīs un tad ir enerģijas un vitamīnu lādiņš visai dienai. PIelnībā uz raw edienkarti pāriet nevarētu. Ziemā tā kārojas kas silts! Un citreiz nu nepakam nevar iztikt bez kāda gaļas gabala.

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s