Ceļojums SHAPE lappusēs

Šoreiz ceļojums septembra numura lappusēs sākas ar ceļojumu!

Lasu redaktores Gundegas sleju un ik pa laikam domās ievelku apstiprinājuma ķeksīti – mana ceļošanas filozofija ir tik līdzīga!

Patīkami iespaidi, pašsajūta un ērtums ir svarīgāks par citu iespējamajām gaidām vai priekšstatiem par 21. gadsimta ceļotājas tipu. Bet ko nu par citu gaidām vai priekšstatiem – esmu taču sava brīvdienu stila pavēlniece un no brīvdienām gaidu patiesu dzīvesprieku un kustību, nevis citu gaidu īstenošanu vai statisku elegantās tūristes atdarināšanu! Vispār man labāk patīk jēdzieni „ceļotāja” vai „atpūtniece”, jo apzīmējums „tūriste”, manuprāt, neizsaka došanos prom ķert iedvesmu esenci!

Ērti apavi, nesteidzīga gaita un smaids sejā ir mans must have atpūtnieces komplekts!

Kas ceļojumu padara lielisku? Balanss…

Cenšos veselīgā balansā uzturēt vieglumu, ļaušanos negaidītajam un tajā pat laikā piedzīvot arī to, kas iepriekš izplānots. Vēl vajadzīgs (pat pašsaprotams!) ir balanss starp neskarto dabu un vienmēr steidzīgo pilsētas ikdienu, arī balanss starp sarunām draudzeņu vai jauniegūtu paziņu lokā un pastaigām vienatnē, piedzīvojot skaistus mirkļus uz dabas fona.

Ceļojums vienmēr ko atklāj, tas bagātina ne tikai ar atmiņām, jaunām fotogrāfijām vai līdzatvestām lietām, bet arī atklāsmēm par pašu cilvēku, par attiecībām ar citiem (īpaši ja ceļots tiek kopā), arī par to, kas ir svarīgs un neaizstājams, bet bez kā mierīgi var iztikt! Jā, un ceļošana pilnīgi noteikti ir ne tikai labākais ieguldījums nopelnītajai naudai, bet arī sava veida investēšana nākotnē – jauna iedvesma un idejas, atjaunotas darba spējas, uzlādēts gribasspēks!

Ceļotājas gars ir aktīvs visās sezonās, bet sirdī dzīvo daudz galamērķu, kuros tā gribētos nokļūt!

Lai kaut mazliet nomierinātu vēlmi doties/braukt/lidot, lieliski līdz došanās uz laukiem vai ciemos pie draugiem neRīgā.  Katra izbēgšana (kaut uz dažām dienām, kaut tikai dažus desmitus kilometru tālu) no ikdienas un patveršanās neRīgā vai neLatvijā sniedz vitāli nepieciešamo brīvību un atjaunotni – prātam, sirdij, miesai…

Paldies Dievam par brīvdienām un atvaļinājumu!

Un kāda ir Tava ceļošanas filozofija?

P.s. Tik daudzveidīgās valstis, to kultūra, daba, un tradīcijas ir fons, kas lieliski palīdz daudz ko ieraudzīt jaunā gaismā. Un cik lieliski, ja fons ir daļa no paradīzes…

Foto: Paradīzes pludmale Ziemeļjūras krastā…

Advertisements

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s