Es izvēlos NEkavēt!

Ļoti patīk cilvēki, kas visur ir laikā!!!

Varētu jau sākt šo bloga ierakstu ar teikumu „ļoti nepatīk cilvēki, kas kavē”, bet, šķiet, iepriekšējais teikums tomēr ir krietni motivējošāks.

Man pašai patīk visur ierasties laikā, labāk pat 15 minūtes pirms, jo uzskatu, ka tas ir mans vistiešākais cieņas apliecinājums cilvēkiem, ar kuriem tiekos.

Bieži kā lielākais kavēšanas iemesls tiek minēts „nepaspēju, nepaguvu, neatnāca laikā, vēl vajadzēja pirms tam izdarīt to un to utt.”, bet patiesība ir daudz skarbāka par atrunu. Šādas atrunas gan izklausās krietni labāk kā „diemžēl, es Tevi ne pārāk cienu, tāpēc atļāvos vispirms domāt par sevi un tad, ja paliek laiks, arī par Tevi.” Kad cieņa tiek aizstāta ar nepagūšanu, arī uzticība un paļāvība zūd. Tas ir skumji!

Visiem var gadīties ārkārtas situācijas – neparedzēts sastrēgums uz ceļiem vai sabiedriskais transports, kas kavē, neparedzēti ģimenes apstākļi vai avārijas mājsaimniecībā, bet tā ir viena vai dažas reizes, tā noteikti nav hroniska kavēšana un „nepaguva nožūt nagu laka, vajadzēja 30 minūtes ieveidot matus, stundu domāju, ko vilkt mugurā” noteikti nav ārkārtas situācija! Vismaz manā izpratnē nav! :)

Kā tad cīnīties?

Pirmkārt, sākt cienīt pārējos, arī ja tas pašai ko maksā – agrāku celšanos vai vēlāku gulētiešanu, mīļākā seriāla kārtējās sērijas nenoskatīšanos, sekošanu pienākumam ne sajūtu vadītai improvizācijai, hobiju „saspiešanu” laikā utt.

Kādus no augusta Shape izlasītajiem ieteikumiem cīņā pret kavēšanu, jau daudzus gadus piekopju arī es.

– TV reklāmas laiks ir viss tas aizņemtākais.

Viss saplānots līdz sīkumam – trauki, grīdas, putekļi, sakrāmēt to un šo, salikt somu rītdienai, veikt nepieciešamos telefona zvanus. Reklāmas pauzes arī lieliski ierobežo, piemēram, pa telefonu nav nekādu garu pļāpāšanu, bet konkrēta saruna, konkrēti atrisināti jautājumi vai norunātas tikšanās, tātad viss atbilstoši katrā kanālā piedāvātajam reklāmas ilgumam.

Tā kā reklāmas ilgumi ir atšķirīgi, arī šeit plānošana norit ar vislielāko precizitāti, kā arī nepamet lieliskā sajūta, ka laicīgi ir izdarīti darbi, kas citkārt aizņemtu vēlus vakarus pēc filmas, vai raidījuma.

– Sabiedriskajā transportā gan lasu, gan klausos iedvesmojošu mūziku, kas palīdz noskaņoties darāmajiem darbiem, gan arī plānoju tālākos uzdevumus, izmantojot telefona kalendāru un piezīmju, atgādinājumu sadaļu.

Un vispār, ja ir iespējams un necieš kvalitāte, cenšos darīt vairākus darbus vienlaicīgi, tas ietaupa laiku un palīdz neieiet rutīnā un iedzīvoties „man apnika!” izjūtās!

Kādas ir Tavas dzīves gudrības un ieteikumi, lai nekavētu un maksimāli pilnvērtīgi izmantotu laiku?

Foto: publicdomainpictures.net by Alice Birkin

Advertisements

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s