Ūdens ar piparmētru

Karstums pieņemas spēkā, un “izžuvuma sajūta” liekas arvien pazīstamāka. “Dodiet, lūdzu, ūdeni!”, jautā visas ķermeņa šūnas. Tas vien liecina, ka pats svarīgākais ir dzert, pirms ir izjustas slāpes. Kad jūtam to, ka mums slāpst, ķermenis jau ir izmisīgi uzsācis cīņu pēc vajadzīgās šķidruma devas. Tāpēc neliksim tam zaudēt spēkus cīniņā, bet regulāri dzersim, palīdzot sev pārciest karsto laiku. Un neaizmirsīsim (to, pirmkārt, saku sev!!!), ka  katru dienu ir jāuzņem pietiekami daudz šķidruma!

Dzerot ūdeni vasarā, parasti izvēlos tam klāt pievienot saspiestas ogas vai citronu. Ja dārzā aug piparmētras vai citronmelisas, arī tās var nedaudz sasmalcināt, lai labāk izdalās sula, un pievienot ūdenim, atstājot uz kādu laiku ievilkties! Būs ļoti atspirdzinoši un Tu sajutīsi patīkamu atšķirību.

Es karstā laikā kafiju nelietoju, bet tā vietā cīņai ar karstumu un slāpēm lieliski palīdz karsta melnā tēja ar ķiršu ievārījumu vai sulu. Šāda tēja apbrīnojamā kārtā palīdz tik pat labi, kā auksts dzēriens vai ūdens. Parasti to iesaka lietot pēc pirts rituāla, bet tā kā šāds karstums ir tik pat kā pirts (tikai tāda ilgstoša un pastāvīga pirts), ķiršu tēja ir tieši laikā!

Lieliski atspirdzinošs atsvaidzinātājs būs arī pašas gatavotie sulas sorbeti.

Pagatavošana tiem pavisam vienkārša – sablenderē vai ar dakšiņu saspied arbūzu, meloni vai vīnogas sorbeta pamatam, pievieno dažādas ogas (ogas vari gan blenderēt vai saspiest, gan pievienot veselas) un visu pildi plastmasas trauciņos, tad liec saldētavā! Un labākais, ka pašas gatavotie sorbeti būs daudz atsvaidzinošāki, jo tajos izpaliks ķīmiskās krāsvielas un nedabiskie saldinātāji, pretēji vairumam sulas saldējumu, kurus vari iegādāties veikalā!

Kā Tu pārvari karsto laiku?

Kādas ir Tavas dzērienu receptes karstam laikam?

Foto: publicdomainpictures.net by Vera Kratochvil

Advertisements

Komentē!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s